Tandem paragliding Beskydy průběh letu informace

Průběh letu

Průběh tandemového paraglidingového letu

Termín letu

Předběžně se termín letu domlouvá 2 dny předem, jakmile lze z předpovědních modelů počasí odhadnout vhodné podmínky. Konečné potvrzení letu se dělá den předem večer, v případě nejasných podmínek až v den letu dopoledne. Také je rozhodnuto o konkrétním místě letu, které je vybráno především podle směru větru.

Po příjezdu na místo setkání

Po příjezdu na místo setkání (většinou pod kopec, ze kterého se poletí) následuje vzájemné seznámení, prohlídka místa přistání a výjezd na kopec. Jedna část Vašeho doprovodu může zůstat dole pod kopcem a fotografovat Vás při přistání, druhá vyjede spolu s námi a může Vás fotografovat při startu. Na kopec Ondřejník obvykle vyjíždí pouze pilot a pasažér, doprovod zůstává na místě přistání. Na kopec Javorový se většinou vyjíždí Vaším autem, vede tam asfaltová cesta.

Průběh letu - závěrečná kontrolaNa startu

Nahoře na kopci Vás tandempilot upne Vás do sedačky a připevní Vám helmu. Pak Vás seznámí s instrukcemi nutnými pro bezpečný start a let a popíše Vám, jak bude start probíhat. Překontroluje správné zapnutí sedaček, rozložení padáku a ostatní podmínky nutné pro úspěšný start. Ještě jednou Vám v souhrnu připomene, co máte při startu dělat.

Start !

Průběh letu - okamžik po startuTahem za popruhy padáku jej pilot zvedne nad hlavu a po krátkém rozběhu se vznesete. Padák se otevírá již v okamžiku startu, ne až ve vzduchu jako u seskoku z letadla. Pokud by se otevřel špatně, nelze odstartovat. Po úspěšném startu se jen usadíte pohodlněji do sedačky a pak už si jen můžete vychutnávat volný let a fotit sebe a okolní krajinu.


Let

Průběh letu - volný letV závislosti na povětrnostních a termických podmínkách a Vašeho typu letu se Vás pilot bude snažit udržet ve vzduchu co nejdéle. Pokud při letu naleznete stoupavý proud, pokusíte se kroužením v něm nabrat výšku, aby byl Váš zážitek co nejintenzivnější. Pokud budete mít dostatek výšky, pilot Vám nabídne Akrobatické zpestření, které Vám zaručeně vyplaví i ten zbytek adrenalinu :)

Přistání

Poslední část letu budeme vyklesávat nad hlavami Vašeho doprovodu, který to jistě využije k pořízení pěkných fotografií, nebo videozáznamu. Několik málo metrů nad zemí pilot padák zabrzdí, aby rychlost přistání byla co nejnižší. Vaším úkolem bude vysednout ze sedačky a přistát na nohy, nebo nohy zvednout a přistát na zadek - na vzduchový chránič v sedačce. Pak už jen následuje přivítání s Vašimi blízkými a rozloučení.


Následující video vám přiblíží průběh letu:

Aktuality

30.3.2019: Odložení začátku letové sezóny:

Z důvodu nákazy koronavirem a vyhlášení omezení volného pohybu osob (prozatím do 11.4.) je letošní zahájení letů odloženo na neurčito.

28.10.2019: Ukončení sezony:

Tandemová sezóna byla definitivně ukončena.
Všichni klienti, kteří jsou přihlášení na let, budou kontaktováni na jaře 2020.