Tandem paragliding - tandemový skok padákem Beskydy

Jak se dostat na Straník ?

Letový terén Straník

Místem setkání pro let ze Straníku je obec Zástranie u Žiliny. Pro cestu automobilem můžete použít mapy.cz, pro cestu vlakem či autobusem jizdnirady.idnes.cz.
1.) Pokud budete přijíždět od Makova, na začátku obce Bytča, před mostem s obloukem, zahnete vlevo a pojedete po levé straně Hričovského kanálu až do Žiliny:

Straník - příjezd od Makova

2.) Při příjezdu od Púchova / Považské Bystrice odbočíte doleva přes most do obce Bytča , rovně ji celou projedete a za mostem s obloukem zahnete vpravo. Napojíte se na stejnou cestu, jako v 1.případě. Pokud máte GPS navigaci, nebo víte, kde v Žilině správně odbočit, nemusíte jet přes Bytču, můžete pokračovat přímo do Žiliny.
V obou případech přijedete v obci Považský Chlmec na most přes řeku Kysuca. Budete pokračovat rovně dle ukazatele Bratislava / Poprad:

Straník - příjezd od Makova

3.) Při příjezdu od Kysuckého Nového Mesta přijedete na začátku Žiliny na mimoúrovňovou křižovatku, na které budete pokračovat rovně.

Následující cesta je shodná pro všechny 3 varianty:

Za mimoúrovňovou křižovatkou se budete držet vpravo a na nejbližším sjezdu odbočíte vpravo:

Straník - příjezd

Podjedete hlavní cestu a na křižovatce typu T odbočíte vlevo:

Straník - příjezd

Celý situační plánek odboček v Žilině:

Straník - příjezd mapa

V obci Zádubnie se budete držet vpravo a pokračovat do Zástranie. 500 metrů po začátku obce Zástranie odbočíte z hlavní cesty vpravo a pak hned zase vpravo:

Straník - příjezd Zástranie

Přijedete ke kostelu (je to dobrý orientační bod) a budete pokračovat rovně po rozbité cestě až k zaparkovaným autům. Kopec Straník je přímo před vámi.

Máte-li GPS navigaci, zadejte adresu Slovenská republika, Zástranie, ulice Na Straník, nebo Zástranie, Farský kostol.

Pokud Vám tandempilot určil místo setkání na startu, necháte auto zaparkované v sedle a půjdete po žluté turistické značce nahoru na kopec. Start se nachází vpravo od telekomunikačního stožáru, hned vedle větrného rukávu a je dobře vidět už při příjezdu do sedla. Nahoru vede i asfaltová cesta, ale je rozbitá, pokud máte nižší podvozek, můžete si jej poškodit. S autem typu SUV lze nahoru vyjet bez problému, s běžným osobním vozem jen za sucha a se značnou opatrností. Nahoře lze zaparkovat u restaurace.

Straník - orientační mapa

Vytisknout tuto stránku

Aktuality

7.5.2020: Zahájení sezony:

Sezonu zahajujeme zítra, tj. 8.5. na terénu Ondřejník.

16.4.2020: Z organizačních důvodů není nyní možné objednat poukaz, obraťte se prosím na jiné provozovatele tandemových letů.

Doporučit můžeme www.tandemem.cz

S existujícím a platným poukazem je možno se na let přihlásit.